Аудит використання грантових коштів

З кожним роком кількість українських організацій, що беруть участь у грантових програмах, продовжує рости в геометричній прогресії. Разом з тим, у грантодавців виникає проблема в перевірці цільового використання наданих коштів. В таких випадках може бути ініційований аудит грантів, що проводиться третьою, незацікавленою, незалежною стороною, яка може гарантувати прозорість та об’єктивність результатів такої перевірки.

Аудит цільового використання грантових коштів

Більшість проєктів, що не є прибутковими, та разом з тим відіграють важливу роль у розвитку суспільства, спонсоруються за рахунок коштів, наданих грантодавцями. Завичай, діяльність некомерційних організацій підтримується за рахунок тих самих коштів. В деяких випадках, вони є єдиним джерелом доходу і використовуються для оплати оренди приміщення, заробітної плати співробітників, тощо.

grant

То що ж таке грант?

Грантом називають кошти, які надаються на безповоротній основі, в переважній більшості – некомерційним організаціям, що займаються:
  1. Реалізацією соціально важливих проєктів;
  2. Втіленням благодійних програм;
  3. Проведенням соціологічних досліджень;
  4. Організацією навчальних курсів, арт-терапій і т.д.
Зазвичай вони розподіляються на конкурсній основі: фонд ініціює конкурс, переможці отримують грант, який може бути постійним, тобто приймається на реалізацію протягом року, або непостійними, реалізувати які належить в межах певного періоду.

Того, хто надає кошти, називають грантодавцем або донором. Ним може виступати як вітчизняна, так і іноземна організація, яка надає грантову підтримку під конкретний проєкт, що відповідає її цілям та завданням. Той, хто отримує гроші, стає грантоотримувачем, та переймає певні вимоги щодо звітування за результатами виконання положень, прописаних в проєкті. І найчастіше, звітність включає в себе незалежну аудиторську перевірку, яка підтверджує цільове використання грантових коштів.

Хто може виступати в ролі замовника аудиторських послуг?

В якості замовника може виступати як грантодавець, так і грантоотримувач. Разом з тим, практиці наших аудиторів відомі випадки, коли проведення перевірки покладається на отримувача, він повинен закласти цю статтю витрат до бюджету проєкту на етапі його створення.

zakazchik 1

Особливості проведення аудиту використання грантових коштів

В рамках аудиторської перевірки Звіту про цільове використання грантових грошей неприбуткової організації за вимогою грантодавця чи запитом грантоотримувача, аудит може включати наступні процедури:
1. Перевірка звіту на відповідність вимогам грантового договору;
2. Аудит повноти та арифметичної точности наданого звіту;
3. Аналіз первинної документації на відповідність законодавчим вимогам;
4. Перевірка цільового використання наданих коштів;
5. Аудит курсу валют, застосованого для складання звіту
(у разі, коли кошти передаються в іноземній валюті).
В більшості випадків, вимоги відносно кількості та змісту аудиторських процедур, висуваються грантодавцем. Він же надає методичні рекомендації щодо того, на що необхідно звернути увагу під час аудиту.

Вартість та строки проведення аудиту про використання грантових коштів

Озвучити ціни без «знайомства» з проєктом неможливо. Адже вони можуть варіюватися залежно від тих чи інших критеріїв. Тим не менш, в ході попередньої оцінки вартості послуг, ми враховуємо:
3 2

Період реалізації гранту;

Розмір фінансового забезпечення;

1 1

Валюту, в якій надані грантові кошти;

print

Особливості звітування за ними;

1 3

Наявність або відсутність субгрантування;

Кількість угод з субгрантерами;

Список постачальників, залучених до виконання;

4

Об’єм супровідної документації;

3 2

Мова звітування.

Якщо вас зацікавив аудит цільового використання коштів, наданих на основі гранту, залиште заявку в формі «Зворотнього зв’язку» і ми перетелефонуємо вам для уточнення деталей

Чому клієнти обирають фірму «Наша Бухгалтерія» для проведення аудиту використання грантових коштів?

01.
По-перше, при роботі з грантами, аудитори нашої компанії враховують побажання замовника і пропонують звіт у відповідності до вимог, визначених договором.
02.
По-друге, за роки в сфері аудиторських послуг, нам вдалося зібрати команду експертів з величезним досвідом роботи з аудиту грантових проєктів.
03.
По-третє, ми пам’ятаємо, що в більшості випадків гранти реалізуються неприбутковими організаціями. Тому готові піти назустріч кожному замовнику, пропонуючи адекватні та доступні ціни.

Залишилися питання?

Будемо раді поспілкуватися з вами у будь-якому форматі: на сайті, телефоном, по email, а також безпосередньо в офісі компанії «Наша Бухгалтерія»!

bussiness people working team of