Аудит використання грантових коштів
З кожним роком кількість українських організацій, що беруть участь у грантових програмах, продовжує рости в геометричній прогресії. Разом з тим, у грантодавців виникає проблема в перевірці цільового використання наданих коштів. В таких випадках може бути ініційований аудит грантів, що проводиться третьою, незацікавленою, незалежною стороною, яка може гарантувати прозорість та об’єктивність результатів такої перевірки.
Аудит цільового використання грантових коштів
Більшість проєктів, що не є прибутковими, та разом з тим відіграють важливу роль у розвитку суспільства, спонсоруються за рахунок коштів, наданих грантодавцями. Завичай, діяльність некомерційних організацій підтримується за рахунок тих самих коштів. В деяких випадках, вони є єдиним джерелом доходу і використовуються для оплати оренди приміщення, заробітної плати співробітників, тощо.
То що ж таке грант?
- Реалізацією соціально важливих проєктів;
- Втіленням благодійних програм;
- Проведенням соціологічних досліджень;
- Організацією навчальних курсів, арт-терапій і т.д.
Того, хто надає кошти, називають грантодавцем або донором. Ним може виступати як вітчизняна, так і іноземна організація, яка надає грантову підтримку під конкретний проєкт, що відповідає її цілям та завданням. Той, хто отримує гроші, стає грантоотримувачем, та переймає певні вимоги щодо звітування за результатами виконання положень, прописаних в проєкті. І найчастіше, звітність включає в себе незалежну аудиторську перевірку, яка підтверджує цільове використання грантових коштів.
Хто може виступати в ролі замовника аудиторських послуг?
В якості замовника може виступати як грантодавець, так і грантоотримувач. Разом з тим, практиці наших аудиторів відомі випадки, коли проведення перевірки покладається на отримувача, він повинен закласти цю статтю витрат до бюджету проєкту на етапі його створення.
Особливості проведення аудиту використання грантових коштів
Вартість та строки проведення аудиту про використання грантових коштів
Період реалізації гранту;
Розмір фінансового забезпечення;
Валюту, в якій надані грантові кошти;
Особливості звітування за ними;
Наявність або відсутність субгрантування;
Кількість угод з субгрантерами;
Список постачальників, залучених до виконання;
Об’єм супровідної документації;
Мова звітування.
Чому клієнти обирають фірму «Наша Бухгалтерія» для проведення аудиту використання грантових коштів?
Залишилися питання?
Будемо раді поспілкуватися з вами у будь-якому форматі: на сайті, телефоном, по email, а також безпосередньо в офісі компанії «Наша Бухгалтерія»!