РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ПІДГОТОВКИ ДОКУМЕНТАЦІЇ З ТЦУ

офісний працівник перераховує податки на калькуляторі

Сутність предмету операції є першим та визначальним параметром ціноутворення. Так, у випадку сировинних товарів є необхідність використання окремої методології, а також визначених та рекомендованих джерел інформації.  Також, більш складний аналіз погребуватиме операції з послугами, відсотками та роялті. Додаткові тести та аналізи – будуть необхідними для повного документування відповідності принципу «витягнутої руки».

Кожний контрагент в контрольованих операціях це окремий аналіз та документування договірних та фактичних  умов здійснення операцій. ПКУ вимагає детального та окремого  аналізу функцій активів та ризиків, а також через призму розгляду договорів – розуміння ділової мети здійснення такої операції.

Кількість номенклатурних позицій впливає на аналіз зіставності та необхідність проведення коригувань. Всі ідентифіковані відмінності товару/послуги в контрольованій операції мають бути  задокументовані та приведені до зіставних умов.

Які фактори впливають на вартість робіт з підготовки документації з ТЦУ

Основними критеріями, які впливають на вартість робіт з підготовки документації з трансфертного ціноутворення є:

1. Предмет контрольованої/ не контрольованої операції (сировинний товар, послуги, відсотки, роялті).

2. Кількість контрагентів в контрольованих /не контрольованих операціях, їх функціональний профіль.

3. Кількість номенклатурних окремих позицій, а також кількість постачання.

4. Необхідність використання спеціалізованих баз даних для отримання інформації або наявності внутрішніх зіставних операцій.

5. Строки виконання.

Джерелами інформації для цілей трансфертного ціноутворення можуть бути як внутрішні ціни/націнки  Компанії, так і використання зовнішніх інформаційних баз. Внутрішні джерела є достовірним, ефективним  та надійним базисом за які не потрібно платити. З іншої сторони, зовнішні джерела вимагають додаткових розрахунків, зіставлень та досить потужної аргументації. Тому, необхідність використання  таких зовнішніх джерел буде зумовлювати удорожчання вартості.

 

Повноцінний пакет документації з трансфертного ціноутворення досить складно зробити раніше аніж за місяць. І тому є низка причин, а саме: необхідність отримання відомостей від нерезидента, наявність повноцінної фінансової звітності, у деяких випадках – навність аудиторського висновку, наявності інформації в базах даних, і т.і.

Залишилися питання?

Заповніть форму, що нижче, і ми зателефонуємо Вам протягом години.

    Наш сайт захищений за допомогою reCAPTCHA та відповідає Політика конфіденційності і Умов використання Google.

    Керівник Аудиторської фірми